Kachľový sporák

Kachľový sporák je najlepší pomocník vo vašej kuchyni. Uvarí, upečie, prihreje jedlá, môže ohrievať vodu do ústredného vykurovania, alebo aj pre okamžitú spotrebu. Robíme kompletnú realizáciu kachľových sporákov od návrhu až po stavbu. Hlavnou úlohou kachľového sporáka je príprava jedál. Vykurovanie je druhotná funkcia. Varná platňa a ostatné kovanie odoberie väčšinu tepelnej energie. Ak by sme chceli používať sporák na vykurovanie, museli by sme počítať s nízkou účinnosťou a častým prikladaním. Veľkosť varnej platne sa dimenzuje podľa počtu stravníkov. Sporák ďalej obsahuje rúru na pečenie, môže obsahovať aj ďaľšiu rúru na sušenie húb a ovocia a tiež medenec na ohrev vody.

Kedysi bola súčasťou aj pec na pečenie chleba a ležanie na peci. Z dôvôdu malého ohniska, nie je sporák vhodný ako primárny zdroj tepla. Muselo by sa často prikladať. Vykurovať s ním sa dajú rekreačné objekty, resp. iné priestory neobývané pravidelne. Vďaka platni je teplo predávané do priestoru prakticky okamžite.

Účinnosť sporákov je 55 - 65 percent.

Kachľový sporák pekne zrealizovaný je šperk vo vašej kuchyni. Vieme postaviť nádherné sporáky pre drevenice, ale aj do ultramoderných kuchýň.

 

Haspro & Proiker | Kachľový sporák
Haspro & Proiker | Kachľový sporák
Haspro & Proiker | Ruská pec